CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.    W dzisiejszą niedzielę warto sobie uświadomić, że jako wierzący w Chrystusa, należący do wspólnoty Kościoła, wszyscy jesteśmy prorokami, każdy z nas dla siebie wzajemnie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodziną, znajomymi, czy przyjaciółmi. Opisane w dzisiejszej Ewangelii wydarzenie z Nazaretu pokazuje, że to zadanie wcale nie jest takie proste. Trudno, niezmiernie trudno jest głosić Ewangelię wśród swoich. Jednak jedno jest pewne, że warto, a nawet z obowiązku wszędzie trzeba głosić słowa Mistrza: w szkole, na uczelni, w domu, w sąsiedztwie, w pracy, podczas zabawy i wypoczynku, nawet na dyskotece. Czy to utopia? Czy też tak uważasz, jak wielu, którzy „porwali się z miejsca i wyrzucili” Jezusa ze swego serca, umysłu, domu, szkoły, pracy, życia? „Wy jesteście solą dla ziemi – mówi Chrystus. – Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie…” (Mt 5,13). Pomyślmy o tym!
2.    Wszelkie potrzebne siły do życia Chrystusową Ewangelią i świadczenia o Nim przed innymi czerpiemy z Eucharystii. Podczas każdej Mszy Świętej posilamy się z dwóch stołów: ze stołu słowa Bożego i ze stołu Chleba Eucharystycznego. Każda z nich kończy się rozesłaniem, a właściwie posłaniem nas do świata, gdzie dobrym przykładem własnego życia mamy przybliżać innych do Królestwa Bożego. Dlatego tak ważny jest nasz udział we Mszy Świętej
3.    Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy oraz do świadomego napełniania miłością naszej trudnej codzienności. Tylko w ten sposób możemy być prawdziwymi naśladowcami i apostołami Chrystusa.
4.    Zachęcam również do podejmowania dzieł pokutnych, do ofiarowania cierpień w intencji Kościoła powszechnego, Ojca Świętego i duchowieństwa całego świata, w intencji prześladowanych braci w wierze, a także w intencji nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych, aby Winnica Pańska mogła się swobodnie rozwijać, a nasza wiara ciągle umacniać.
5.    W niedługim czasie będzie ku temu więcej okazji, jako że w liturgii Kościoła przybliżamy się do pokutnego okresu Wielkiego Postu – Środa Popielcowa w tym roku przypada już 13 lutego, czyli za dziesięć dni!

·    5 II – Święta Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół (wspomnienie obowiązkowe);
·    6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe).