DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.    W kolejną wrześniową niedzielę pamiętamy w naszych modlitwach o ofiarach II wojny światowej, żołnierzach i ludności cywilnej. Jesteśmy dłużnikami tych, którzy przelali krew za wolność. Modlitewna pamięć niech będzie wyrazem naszej wdzięczność.
2.    Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza … Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy!
3.    W sobotę w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu.
4.    W przyszłą niedzielę Odpust w Piersnie ku czci Św. Michała Archanioła o godz. 13:00. Sumę odpustową odprawi ks. Piotr Kijek.

•    23 IX – Święty ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe);
•    25 IX – Błogosławiony Władysław z Gielniowa (1440-1505), franciszkanin przepełniony duchem pokuty i płomienny kaznodzieja (wspomnienie obowiązkowe);
•    27 IX – Święty Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);
•    28 IX – Święty Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe).