• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona Główna

Ogłoszenia Duszpasterskie

Email Drukuj PDF

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń.

Więcej…

Ogłoszenia duszpasterskie

Email Drukuj PDF

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.    Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!?

Więcej…

Ogłoszenia Duszpasterskie

Email Drukuj PDF

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

1.    Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego.

Więcej…

Ogłoszenia duszpasterskie

Email Drukuj PDF

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

Więcej…

Ogłoszenia duszpasterskie

Email Drukuj PDF

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Więcej…

Strona 11 z 33

 

 

 
Joomla extensions by Siteground Hosting